Görögország labdarúgó válogatottja pengeélen

A Görög labdarúgó-válogatott (Eliniki Podoszferiki Omoszpondia) az idei FIFA Világbajnokság kezdetén nem remekelt az előző évekhez képest, ám fokozatosan jöttek fel a kezdeti, Kolumbia által szerzett 3:0 vereségből. Miután ilyen csúnyán kikaptak, közel egy hét után 0:0 végeredménnyel feltornázták magukat egy döntetlenre, majd az Elefántcsontpart elleni meccsen egy Jorgosz Szamarasz által szerzett tizenegyessel 2:1-re megverték az elefántcsontpartiakat, ezzel bekerültek a nyolcaddöntőbe.

A Görög labdarúgó-válogatott 2014

A legközelebbi meccs holnap (június 29. vasárnap) lesz, ekkor azonban már nem lesz elég bízni egy véletlen tizenegyesben, hiszen a nyerő tizenegyest megelőzően Görögország idei teljesítménye max. a döntetlenhez volt elég, legalábbis eddigi ellenfelei ellen. Ezzel szemben Costa Rica előző három meccséből kettőt megnyert, a harmadik pedig döntetlen lett.

Mindezek ellenére a Görögország Costa Ricához hasonlóan eddig még soha nem jutott be a tizenhat legjobb csapat közé, ezért bármelyikük lesz is a nyertes, az már biztos, hogy saját országában sporttörténelmet fog írni, főleg a győztes csapat, aki saját országában először fog bekerülni a negyeddöntőbe a Világ Bajnokságon!

Ne felejtsük el, hogy az Foci EB-n Görögország már ért el szép helyezéseket, 2012-ben pl. bekerült a negyeddöntőbe, továbbá idén 10 éve, hogy megnyerte a labdarúgó-Európa-bajnokságot 2014-ben! Bízunk benne, hogy az évforduló varázsának égisze alatt zajlik majd a mérkőzés holnap, és Görögországot holnap este 23:30 körül győztesként üdvözölhetjük, a negyeddöntős csapatok között!