Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 36 hozzászólás, 2 résztvevő. Utolsó frissítés:  chherybumm 2015/08/10 at 21:28.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 37
  • Szerző
    Bejegyzés

peti0405

Horgászni még senki nem horgászott kint?:)
    Vinni szeretnék 1 kis botot vagy nincs kint olyan kis horgászhajó kisebb mint a kalózhajó:) amit ki lehet bérelni vagy elvisznek minket horgászni?

zizu

Én horgásztam kint sartin, de nem fogtam semmit, a kikötőben voltam ott horgásztunk többen is, görögök is, de csak a kora reggeli órákban, a görögök fogtak egy pár szebb halat, valószínűleg az én szerelésem nem volt megfelelő, én vízfelszini szerelést használtam ez nem volt jó, szerintem a fenékközeli jobb lett volna, majd most a nyáron a fenékközeli szereléssel készülök, hátha nagyobb szerencsém lessz.

peti0405

Én azt hittem ott pergetni szoktak:)
    úgy gondoltam majd besétálok 1 darabig és pergeek.
    Ez a gond azt sem tudom kint milyen szereléssel lehet horgászni.csak 1 pici botot akarok vinni nem olyan komolyat:)
    zizu a fenékközeli az a fenekes szerelés?ezetosár gondolom a homok miatt nem jó inkább ólom.Pergetni nem pergettek műhallal stb?

zizu

A pergetést nem próbáltam lehet hogy célra törő megoldás lehet, a görögök etetőkosárral nyomták jó naggyal, fogtak is egy párat,de csak fenéken,én is csak egy botot vittem, és viszek, nincs is többre szükség a csalijukat nemtudtam megfigyelni, sajnos nem kérdeztem meg tőllük, ahoz egy kis ész is kellett volna de annyira be voltam izgulva mint egy kisgyerek az autó után a játékboltban.
    Annyit sikerült megtodnom hogy a ragadozó halak a mélyebb részeken vannak a nyílt vízen a parttól bentebb,a hajnali órákban a halászokat is lehet látni, hogy zsákmány reményében kimennek a kissebb nagyobb csónakjukkal halászni,hogy milyen eredménnyel azt nem tudom, de az éttermekben mindíg friss halakat szolgálnak fel, választhatsz a halas púltból, melyiket készítsék el számodra, ha esetleg abban a szerencsében részesülsz, hogy fogtál valamit, szivesen elkészítik neked,ahogyan te szeretnéd.
    Tanulhatnánk tőllük a vendéglátással kapcsolatban.

peti0405

Húúú próbálnám meg itthon,hogy beviszek egy halat az étterembe és mondom készítsétek már el:)kidobnának
    Köszönöm a sok infót biztos hasznosítani fogom:) és én is kipróbálom hátha fogok valamit.
    Zizu ti mikor mentek?

tibi

Szia,a csalival kapcsolatban,mi tavaly láttuk mivel horgásznak a görögök,a narancspart mellet .A homokból mossák ki 20-40cm mélyről,gilisztákhoz hasonló pirosas gyürűsférgeket 5-15 cm hosszúakat ott ahol már éppen hogy ellepi a víz a homokot.Még segítettünk is nekik.Leereszkedsz négykézlábra és a két alkaroddal addig mélyíted a gödröt míg nem találsz vagy egy picit arrébb mész és próbálod újra.Tőlük lestük el úgy hogy tuti,és utána fenekezőkészséggel horgászhatsz.Tenyérnyi nagyságú halakat fogtak.Plusz volt nekik etetőkosár is de hogy mit tettek bele azt nem tudtuk megfejteni,pedig itthon én is horgászom rendszeresen.Görbüljön.Ha hazajöttök leírhatnád hogy fogtatok-e.Üdv Tibi

zizu

Szia tibi
    Köszi az infót kifogom próbálni az tuti, megfogom írni hogy fogtam e valamit, és hogyan mivel.

peter0405

üdv!!!Van fent valaki aki idén horgászott már Sarin?:)
    Engedély nem kell ugye ha a partról horgászok?
    Várnám a horgászbeszámolokat:)

@papamaci2

Szia peti engedély nem kell ha partról horgászol idén nem még de 39 és fogok tavaly viszont Korfun és ugy vissza menöleg 12évet mindig horgásztam görög nyaralásaim alkalmával több kevesebb sikerrel,kérdezz és megprobálok válaszolni

peti0405

huuu ez zsír papamaci:)
    És megkérdezhetemm hogy milyen csalit használsz meg hogy milyen technikával lehet, érdemes horgászni pergetés fenekes stb.
    köszi:)

@enaszelinolatrisz

Peti0405.Nekem nagyon tetszett a #4 hozzászólás közepén olvasott, a víz szélénél a vizes homokból kiásható gyűrűs féreg csali dolog. Ha tehetem kipróbálom én is.A druszám írta.

@papamaci2

Szia Peti nem tudom hogy voltál-e görögbe és probáltad de én nekem elsőnek ez a modszer vált be bedobálok kenyeret ugy 10-15 méterre és figyeld mi történik elöször aprobb halak fogják csipegettni mint nálunk a snecik,figyelj tovább elöbb-utobb megjellenek a nagyobbak is azok kb úgy vettödnek a kenyérre mintha mülégyel balinoznál ha láttár már ijet 3-4 nagyobb csapás és vége a kenyérnek ha ott vannak akkor szoktam önsúlyos úszóval közéjük dobni 60-70 cm-re legyen a horog vagy meszebb mert szerintem látják az úszot és akkor lesem toják kenyérkockával de nagyon kell figyelni mert ha megtalálják egy pillanat és leverik a horogról álltalában nekem 10-15 kapásból van meg egy ezek kb:20-60dkg-os halak majd keresek képet ha találok és idő igényes is mert a kenyér álltalában 5-6perc és leázik és lehett ujra dobni én a 1-2 napossat használom majd irok még modszereket

@papamaci2

Folyt.amivel tudsz még hallat fogni ja és ez hajnalban csinálom amikor még kicsik a hullámok

@peti0405

húúúú kösszi:)
    Most megyünk először görögbe.
    csak a mólónál érdemes vagy kikötőnél horgászni?
    Homokos parton ugy hogy besétálok ugy nem ugye?
    A képeknek nagyon örülnékí:) és minden módszert szívesen fogadok.Köszönöm szépen!!!

@peti0405

upsz kukoricával nem próbálta senki?csemegekukpricával:)

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 37

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.