Halászat, horgászat

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 36 hozzászólás, 2 résztvevő. Utolsó frissítés:  chherybumm 3 éve, 2 hónapja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 37
  • Szerző
    Bejegyzés

@papamaci2

Kukival nem mert azzal semmit nem fogsz

@verus

Nézd, itt van valami, ami segíthet! Most találtam-igaz adriai horgászélmény de szerintem nincs különbség: http://horgaszat.hu/blogok/horgasszunk-az-adrian

@papamaci2

Ha nem vagy firnyákolos akkor tudom ajállani a csontit nekem mindig kibirta a hütő táskában ezzel a part mellet illetve a hajó kikötönél lehet aprobb halakat fogni ez isnagy élmény mert mindig más halakat fogsz szin ill.külalak de csak pici horoggal azt birják fellvenni ha netalán fogsz majd meglátod mért mondom pici a tengeri halak szája

@verus

Nem vagyok horgász, szia! De gondoltam bepötyögök fórumtársam kedvéért valami keresőszót, és ez lett belőle…

@enaszelinolatrisz

Verus! szia itt is.Nehogy az mondd,hogy horgász is vagy?Az itt van még egyszer nekem nem hoz be semmit.

@enaszelinolatrisz

Könnyű nekem.Horgászat vonatkozásában.Egy privát horgász tava volt a nagyapámnak.Pár éves lehettem amikor megfertőzött ez a szenvedély.Sajna az utóbbi 18 évben nem “gyakorolom” ezt a hobbit.Ez az elfoglalt vállalkozó sorsa.Sok szép élményem volt volt.

@verus

Én csak a Nagycsarnokban álmélkodtam mindig a “pontyosakvárium” előtt, mikor gyerek voltam…Itt kis is merült a horgásztudományom. Toooood , próbáltam szemmmel kibűvölni őket, de sajna nem születtem mágusnak.

@drugics

Kedves horgásztársak!
    csak okulásképp irom le, nehogy ugy járjatok mint én.
    Krétán horgásztam és nem ismertem a tengeri halakat . fogtam egy kb hetven dekás halat ami maga egy élmény volt de mikor a horgot megpróbáltam a szájából kivenni a kopoltyuján lévő tüske beleszuródott a kezembe. iszonyu égető fájdalmat éreztem pakolás ahalat fejbe koppintottam és irány a család ők egy part melletti ntavernában voltak .amikorra oda értem kb 500 m már a kezem duplája volt . A víz patagzott rólam szédültem és igen rosszul éreztem magam . A helyi ek “kezelésbe ” vettek valamivel elkezdték hüsiteni a kezemet mikor meglátták a halat mondták doktor.
    A doktor megvizsgált és kaptam két szurit, majd három nap mulva kezdtem jobban lenni.
    A hal egyébbként a skorpio halak családjába tartozó hal volt .
    tehát ha ismerem a tengeri halakat, tudtam volna ,hogy mérgező a tüskéje. A helyi embereknek,nem okoz oly problémát mint nekem okozott mert mondták őket már meg szurta és kifejlődött bennük a szervezetük ellenálló képessége . Úgy hogy vigyázzatok mert a tenger okozhat meglepetéseket
    Sz….ni a végére görbüljön a bot és remélem nem jártok ugy mint én.
    ui:én azóta mindig viszek magammal egy ipari bör munkavédelmi kesztyűt nem böki ét semmi

@Thomas

Szia drugics! Köszi, hogy ezt leírtad nekünk!
    Kép esetleg nincs a halról?

lulaki

Szia! Nagyon hasznos infot írtál le nekünk, nagyon szépen köszönjük. Csak azt sajnálom, hogy mindezt a saját károd árán tudtad leírni. Remélem, ez azért nem nyomta rá a bélyegét az akkori nyaralásodra és jó élményeid is születtek!

Rákerestem a skorpióhalra a neten és látom hogy a tűzhal is a skorpióhalak csoportjába tartozik, szal aki tudja, melyik a tűzhal, gondolom el tudja képzelni.. A Kőhal is ebbe a csoportba tartozik, ha jól vettem ki a keresésekből, az se gyenge egy állat..

Nem lehetett semmi, de a lényeg, hogy nem lett komolyabb baj és egy tapasztalattal többet tudsz! Mégegyszer köszönjük a fontos infot!

Voltál máshol is Görögországon belül?

@verus

Melyikre hasonlított?
    skorpiohal-félék

@drugics

Sziasztok hát szépen sorba
    sajnos képet nem készítettem belátom kellett volna . Hasonlított a mi kősüllőnkre de nem voltakkora pofája. kissé nyujtott hal oldalán elszórt apró pöttyökkel
    kérdésedre igen nyaraltam -sartin-Neo vrasnán- pefkochorin krétán már tiz éve görögországba járunk a nejemmel sokan megszóltak érte miért nem jó nekünk Magyarország hát azért mert Hellasz földje elérhetöbb ár mint a hazai Balaton ha csak a két heti napijegyre gondolok …..ennyit az itthoni dolgokról
    Ha viszont nagy halat akartok fogni két dolog . vagy ki mentek a nyilt vízre de ott a hazai szerelés csak hurkapálcika,vagy kimentek a halpiacra ott kézzelfogható böhömkéket lehet megfogni na meg fotózni/a második megoldás csak vicc volt/egyébbként a halpiac nagyon érdekes /meg büdös/
    sziasztok

@papamaci2

Szia drugics
    én ezeket a halas dolgokat ugy szoktam megoldani hogy ha ne talán bekapja a horgotés nem igazán ismerem akkor én egy laza mozdulattal levágom horgostólés vissza adom az életét söt ezt ajánlom másnak is hogy ha valami olyasmit fogunk és nem ismerjük nincs nálunk bör kesztyü akkor egy laza mozdulattal vágjuk le és engedjük el
    no para a sós víz lebontja a horgot elég hamar
    én is fogtam elég sok érdekességet de igy tettem mindig ha nem ismerem mehet vissza meret
    mint irtad fájdalmas

@drugics

Szia papamaci
    ez teljesmértékben korrekt csak egy a nyűg nem szeretek horgot kötni ,nameg szereléket ujra szerelni de ha más nincs akkor a Te módszered a követendő

@zizu

Sziasztok,tavalynyáron újra próbálkoztam sartiban horgászni,a kikötőben, fogtam is egy párat, de csak kőhalat, azt is csak fenéken,rövid volt a damilom az orsón hogy messzebb dobjam a parttól, bármit raktam a horogra akkor is csak kőhal jött, amit vissza is dobáltam,mivel elég kicsik voltak,de akkor is nagyon jól szórakoztam ,megnéztem a napfelkeltét, és kergettem a rákokat amik a kikötő betonján szaladgáltak ha elég távol voltál tőllük, szóval azt akarom én nektek leírni hogy ha fogsz, ha nem ,akkor is jól érzed sartin magad.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 37

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.