Sarti 2018

Kezdőlap Fórumok Sarti fórum Sarti 2018

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 102 hozzászólás, 27 résztvevő. Utolsó frissítés:  lulaki 1 hónap telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 61-75 / 103
  • Szerző
    Bejegyzés

lulaki
    Adminisztrátor

Szia! Köszönjük, hogy jelentkeztél és hogy megírtad, hogyan jártál pórul! Remélem, nem lett komolyabb baj, és nem szorultatok be az apartman falai közé! Azért tudtatok strandolni? Fújd ki magad, azután várjuk a képes beszámolódat! :)

István
    Felhasználó

Sziasztok! Most megyünk először hosszabb nyaralásra és Sartit választottuk.
    Busszal megyünk így korlátozva van a vihető ruha mennyiség.
    Kérdésem az lenne,hogy Sartin van valahol mosoda?

Köszönöm szépen.

lulaki
    Adminisztrátor

Az sajnos nincs. Viszont őszintén mondom, hogy nagyon jól választottatok! :)
    Megkérdezhetem, hogy mi alapján döntöttetek Sarti mellett? Volt másik alternatíva?

Kriszta
    Felhasználó

Sziasztok!
    Írok majd egy hosszabb beszámolót, de most nincs időm rá. Röviden:
    Ibusz soha többet, busz soha többet :)
    1 órás késéssel jött a Műcsarnok melletti parkolóhoz, így a határon mi voltunk az utolsó busz, elég sokat vártunk emiatt.
    Csomag (2 emberre pakoltam) semmi gond nem volt, sőőőtt :) mások annyi cuccot hoztak, hogy azt vártam mikor szól a sofőr, de ők csak pakoltak, pakoltak és pakoltak. Egy nagyobb bőröndöt vittünk és egy kis sporttáskát. Ha tudom, hogy nincs balhé vittem volna egy picivel nagyobb sport táskát. Több cuccot nem, csak az ajándékokat jobban el tudtam volna pakolni hazafelé :)

Katerinia SOHA-SOHA-SOHA!!! NEEEEE MENJETEK ODA!!! :)
    Közvetlenül a pékséggel szemben van, emeleti apartmant kértünk, földszintit kaptunk. Hajnali 3-kor ébredtünk, mert a pékektől nem lehetett pihenni, illetve a pékségből dőlt át a zsíros-vanília szag (mert az nem illat volt már) és 50 fok. Arra ébredtem, hogy dől rólam a víz, mert olyan meleg van. Szúnyogháló nem volt, teli voltunk szúnyoggal. Mini fürdőszoba. Tudom, hogy Sartin kis fürdők vannak, de ez..ez borzalmas volt. A csapot sem tudtuk megnyitni, mert kijárt a mosdóból, illetve a wc sem volt rögzítve billegett össze-vissza. Persze próbáltunk mindent pozitívan látni, de a hajnali hármas kelés kiborított.

Kellemes meleg, mi nem égtünk meg. Volt, hogy kicsit “megkapott a nap” de a napozás utánival másnapra nem volt gond :)
    Fürdőzés és pihenés. Most nem mentünk hajókázni (Így Arist sem láttam) és motorozni sem. Jó nagyokat kajáltunk, sétáltunk jó volt nagyon.

Hazaút..
    Köszönhetően az Ibusznak sokkot kaptunk már érkezésnél. Elfelejtették közölni, hogy 8-9-kor el kell hagyni az apartmant, de csak este 6-kor indulunk vissza.
    Közel 24 órás útnak úgy nekiindulni, hogy nem tudsz normálisan letusolni.. na mindegy egy nagyon nagy káosz az egész.. de vége.. túl vagyunk rajta.

Összegezve a nyaralás nagyon szuper volt, de az Ibusz nevét is elfelejtem! :)

Jövőre ha megyünk, csak autóval..

Akik most mennek kitartást az úthoz! És nagyon jó nyaralást.

mihic
    Felhasználó

Sziasztok!
    Nem tudom nem e korai, de én már alig várom a nyaralást. Idén másodszor megyünk Sartira. De nem utazási irodával, hanem egyénileg autóval. Persze meg kell birkózni egy két dologgal pl. szállás foglalással, útiterv kidolgozással és hozzá jön egy két még ismeretlen helyzet amit meg kell oldani. Ha esetleg valaki tudna segíteni ilyesmiben azt előre is megköszönném.

ancsika77
    Felhasználó

Szia Mihic :)
    Mi idén először megyünk, autóval, de az Ibuszon keresztül foglaltunk :)
    Már mi is nagyon várjuk az indulás pillanatát, pedig még van addig 163 nap :)
    De elrepül az hamar. Mi is tervezünk, én olyan vagyok hogy szeretem tudni mi-merre-hány méter :) Google map-on letettem a kis figurát és a nehezebb helyeken végigmentem vele. Igazán érdekes volt , tetszett. Közben mindent jegyzeteltem és készítettem elég részletes útitervet. Ha érdekel, e-mailben átküldöm neked. :) Főleg a Görögországi távról van részletesebb tervem, mert a Szerb és Macedon A1-es pályán nehéz elkavarodni :P
    Plusz mindenféle hasznos infót összeszedegetek…hátha jól jön majd :D
    Írj e-mail címet és küldöm, ha érdekel :D
    Anita

mihic
    Felhasználó

Szia Anita!
    Látom nem csak én vagyok beindulva, pláne hogy már kisütött a nap így még jobban vágyik az ember tenger mellé. Ha jól számolom szeptemberben mentek? Mi szeptember elejére terveztük. Egyelőre privát gondoltam szállást foglalni, de van egy két tartalék ötlet. Évek óta tervezzük hogy autóval megyünk Görögországba de mindig a busz maradt, aztán tavaly először nyaraltunk Sartin és béreltünk egy motort, amivel körbemotoroztuk a félszigetet és akkor megfogadtuk legközelebb autóval jövünk. Én is mindent elolvasok és megnézek ami evvel kapcsolatos, úgy hogy nagyon megköszönném ha elküldenéd amit te összegyűjtöttél. Az email cimem: mihic@t-online.hu

ancsika77
    Felhasználó

Szia Mihic!
    Írtam e-mailt :)

Edina
    Felhasználó

Sziasztok!
    Anita ha lehet, én is elkérném a kigyűjtött adataidat :) Mi júniusban megyünk autóval, már nagyon várjuk :)

ancsika77
    Felhasználó

Szia Edina.
    Ha írsz e-mailt akkor szívesen elküldöm :)
    ancsipancsi1977@gmail.com a címem.
    Ha valakit még érdekel nyugodtan írjon :)

Edina
    Felhasználó

Szia Ancsi!
    Köszönöm szépen, írtam email-t :)

mihic
    Felhasználó

Sziasztok

Érdeklődnék ha valaki tudja. Tőlünk délre elég a nappali fény vagy kötelező a tompítottat használni.
    Köszi mihic

ancsika77
    Felhasználó

Szia Mihic!
    Szerbiában lakott területen belül és kívül is kell a tompított nappal is, Macedoniában csak lakott területen kívül kell. De ezen a linken megtalálsz minden hasznos infót :)
    http://www.szerbia.autopalyan.hu/

mihic
    Felhasználó

Szia ancsika77
    Hát nem tudtam kihámozni. A kérdésem konkrétan, ahol nappal kell használni a tompított lámpát ott lehet e a tompított helyett nappali fényt használni, Szerbiában, Makedóniában? Egyébként szerintem régen frissítették ezeket az oldalakat mert pl. Szerbiában még csak az van hogy útlevél kell.

mihic

ancsika77
    Felhasználó

Szia Mihic :)
    Kicsit rákerestem neten, és a nemzetközi jogszabály szerint amelyik autó gyárilag szerelve van nappali menetfénnyel, akkor a tompított helyett azt is használhatja, ha a látási viszonyok megengedik. Mivel az hátul nincs, így ha esik vagy bármi más okból nem olyan jók a látási viszonyok, akkor kell a tompított. Verőfényes napsütésben elég a menetfény :)

15 bejegyzés megtekintése - 61-75 / 103

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.