Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 92 hozzászólás, 22 résztvevő. Utolsó frissítés:  ahbzglm 2017/08/09 at 12:16.

3 bejegyzés megtekintése - 91-93 / 93
  • Szerző
    Bejegyzés

Anett13
    Felhasználó

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, ahogy látom/olvasom vannak itt olyanok, akiknek sok tapasztalata van Sarti-val kapcsolatban. Az a helyzet, hogy július végén megyünk oda nyaralni, még nem jártam ott, illetve Görögországban is kb. 8 éve voltam utoljára, így nincsenek friss tapasztalataim. Egy barátnőmet szeretném elcsábítani az utazásra, de az a helyzet, hogy glutén és laktóz érzékeny, és nem tudom mennyire fofja tudni megoldani ott az étekezést. Igazából ezen az egy dolgon múlik, hogy eljön-e velünk, tehát reménykedem, hogy pozitív válaszokat fogok kapni. :)

lulaki
    Adminisztrátor

Szia Anett! :)
    Egyetértek @boganka hozzászólásával! Kint kenik-vágják az angolt, ezért ha kérdeztek, megkapjátok a megfelelő választ! Ha gond az angol, egyes éttermekben vannak magyar felszolgálók: pl. a legkedvencebb Aigaio Fast Food -ban is évek óta magyar felszolgáló dolgozik, de a tulaj is tud már magyarul! :)

Amúgy meg az okostelefon már úgyis ott van a kezetekben, a nyelv ma már igazán nem lehet probléma! :) Ha vásárolni mentek, az élelmiszer csomagolásokon vannak egységes EU-s szimbólumok, amik jelölik a laktóz és a gluténmentes élelmiszert. De akinek ilyen problémája van, ő már valószínűleg ismeri is ezeket a jelöléseket! Gondolom, Görögországban is vannak ilyen jelzésű élelmiszerek!

Javaslom, hogy mentsétek le a barátnőd telefonjára a “gluténmentes” és a “laktózmentes” szót angolul, görögül, ill. ezek EU-s szimbólumait! Végső esetben ezt meg tudjátok mutatni a boltban, ha nyelvi probléma adódna, amit 99%-ban kétlek!! Ja és még valami! Kint vannak magyarul beszélő idegenvezetők (Sithon Travel), orvos, gyógyszertár. Ha minden kötél szakad, tőlük is tudtok segíteséget kérni! Szerintem ne aggódjatok! A barátnődnek innen üzenem, hogy ne hezitáljon, öltözzön! Nincs mit gondolkodni ezen! Nagyon jól fogjátok magatokat érezni, biztos vagyok benne! :)

Várjuk a visszajelzéseteket! :)

ahbzglm
    Felhasználó

Üdv Mindenki!

Tud valaki esetleg friss infókkal (árakkal) szolgálni? Főként az érdekelne, hogy mennyibe kerül idén egy 50ccm-s robogó egy napra?

Köszönet előre is!

3 bejegyzés megtekintése - 91-93 / 93

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.