Sarti időjárás

Kezdőlap Fórumok Sarti fórum Sarti időjárás

Címkézve: , , , ,

Ennek a témakörnek tartalma 158 hozzászólás, 3 résztvevő. Utolsó frissítés:  lonoka 3 éve telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 159
  • Szerző
    Bejegyzés

littlehope

Kismancs! Van kint egy közért, ahol van pár téli fénykép a falon Sartiról. Ott télen is nagyon szép minden!

tb

Hát arra mostanában még szebb az idő mint itt. Hajnalban volt a napokban 12-15 fok és nappal meg 26 fok kürül volt a napokban. Az előttünk álló 10 napban már hasonló lesz az idő mint itt. Reggel 5-7 fok, nappal 15 körül; időnként felhős és kisebb eső is lehet.

Az elmúlt telet nézve nem túl vészes ez az évszak sem. 4-20 fokig bármi előfordult nappal éjjel meg -6 és +16 között változott. 27 nap volt csapadék a 3 hónap alatt ebből kb 12 nap volt relatíve nagyobb csapadék. A csapadékos napok eloszlottak a hónapok alatt. Viszont sokat süt télen is a nap – a 3 hónap alatt 67 nap volt napsütés és ezekből javarészt sok (7-8) órás volt a legtöbb. Az éjszakai is sokszor volt minusz fok (legkevesebb -6) bár volt +11 fok is ajnalban februárban.
    A 2003-2004- es tél szélsőségesebb volt. Akkor két nap is -2 fok volt a nappali csúcs, viszont volt +22 fok is február végén. Eső kevesebb volt mint a tavalyi télen viszont 2003 szilveszterén szokatlanul nagy csapadék esett eső formájában. Sajnos nem volt elég hideg, hogy hó legyen belőle. A napsütéses napok száma ugyanolyan nagy volt 2 éve is mint tavaly…

A régebbi teleket most inkább nem részletezném. Talán látszik ebből a kettőböl is, hogy mi a jellemző a környéken. Talán csak annyit érdekességképp megemlítenék, hogy 2003 jan. 12- én még szokatlanabb nagy csapadék (48 mm) hullott hó formájában, de max 2 napig tarthatott mert akkor már +12 fok lett. Ennyi még itt sem szokott mindennap hullani Magyarországon…

Na, röviden ennyi…

kismancs

Szuper vagy Tb!!!!Köszike!

tb

Ugyan már… Ha bármiben segíthetek, szólj nyugdtan…

kismancs

Köszike!!!!!

@timike

szia Mindenkinek!
    Kicsit eltűntem, de azért figyelek ám!

Szia H. Andi, üdv.a családban.
    Képeidet is megnézem, viszont most mennem kell.

Szépe napot kívánok mindenkinek!

H.Andi

Szia Timike!!!
    Mi van veled csajszi?Nem tudom,megírtam-e már,de nagyon jók a képek,amiket emilben küldtél.Írj,ha lesz időd,oké?
    Helló!

@anikó

Szia Mindenkinek!
    Nálunk ezer ágra süt a nap. kb 14-15 fok szép, sétálós őszi idő van, csak én ülők egész héten a gép előtt, mindenki meghosszabbította a szabit. Remélem még egész késő du-ig kitart a jó idő. Szia H.Andi sajnálom, hogy felétek ködös (mmint az idő) majd küldök a miénkből.

@tb

Szegeden is jó az idő – hiába, csak közelebb van Sartihoz…
    A szép idő még a jövő hét első felében is kitart…

@Verus

Te meteorológus !!!
    Hova lett a vendégetek? Ideengedett a géphez??hm? Bekukkantok ám néha!!

@Verus

…és bibi itt Pesten is jó az idő!!! Pedig messzeb van Sartihoz, mint Szeged…..

H.Andi

Szia Mindenkinek!
    Anikó,küldheted a jó időt,mert a helyzet változatlan.De szívesen fogadom tb-től is,csak ideérjen az a napocska!
    Én sajnos csak itthonról tudok netezni,az irodai gépen még egy ócska játék sincs.
    Ráadásul kezdő vagyok.Csak 16 napja van saját gépem és internetem,de igyekszem minél több dolgot megtanulni.

@H.Andi

Ezek szerint csak Szombathelyen ilyen pocsék az idő?!Micsoda igazságtalanság!!!

@timike

Itt Zalaegerszegen sem jobb a hlyzet, csak ország másik fele élvezheti a jó időt…

@tb

Verus! Köszönöm, a vendég jól van. Csak kaja közben estem ide…

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 159

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.